Enne ja pärast: üks lihtne sulasekapp

Siin ei olegi tegelikult midagi eriti selgitada või jagada, pigem ehk aitab kedagi veenda, et aidas vedelev vana sulasekapp ei pea lõkkesse lendama:)

Nii et kui ma aida alt selle kapi lõpuks välja vedasin ja veendusin, et puit on tugev ja korras ning selline väike kapp on tänuväärne lisand rehetuppa, võtsin ette minimaalse korrastustöö.

Mõned pildid enne olukorrast: tugev veneaegne punane värv, mingi must õlilärakas esiküljel ning veidi pääsukeste väljeheidete poolt markeeritud.

Ja selline oli kapike pärast lihvimist. Mul on see ümmarguse põhjaga taldlihvija, liivapaberi paksust enam ei mäleta, aga esialgu veidi jämedamaga, teist korda peenemaga ma ta üle käisin:

Ma ei ole ilmtingimata suur mööbli ülevärvimise apologeet. Olen asju jätnud nö naturaalseks mahakraabitud värvi jälgedega, olen linaõlitanud ja üldiselt pooldan kõike ehedat ja ajahamba jälgedega, aga kuna siin oli vana veneaegne punane värv nii tugevalt puidus sees, siis õlivaha ei katnud seda kuidagi ära (tegin kapi tagaküljel proovi) ja otsustasin värvi kasuks.

Tahtsin proovida mineraalvärvi ning valisin neutraalselt tumeda ehk oma suure lemmiku musta. Kokku katsin kahe kihiga, pintsliga. Värvi puhul oli huvitav see, et esimesel korral jäi algul pintlitõmbe jälg nii tugev, et olin veendunud – teine kiht tuleb ühtlaseks tulemuseks kanda rulliga. Ent värv kuivas väga ühtlaseks ning seega katsin ka teise kihi pintsliga – ise olen tulemusega igati rahul. Eesmärk ei olnud saada väga siledat tulemust, seega puiduauke ei hakanud täitma. Jäi oma jälgede ja aukudega, lihtsalt üle värvitud ning uue kena uksenupuga!

Mul oli alguses ostetud proovimiseks väike purk värvi, see kulus kahe külje peale. Kuna sobis, siis ostsin suurema purgi juurde ning seda jäi jälle lõpuks kõvasti üle. Karta on, et sama värviga saab üle kantud nii mõnigi väiksem ese siin veel!

Esimene kiht:

Ja teine kiht:

Nüüd on see üks hea praktiline kapp kohe ukse juures rehetoas, kus hoida lindude talvetoite, tikke ja süütepalasid, küünlaid ning esmaabikarpi!

Värv: Fusion mineraalvärv, toon nimega Coal Black (Muster)

Uksenupp: Muster

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s