Ehituspäevik 19: kamber enne ja pärast

See tundus alguses romaanimõõtu ülevaade, aga romaani kirjutamine käib vist ka nii, et tuleb lihtsalt otsast pihta hakata. Siin seega kronoloogiline ülevaade kõigest sellest, mis kambris on aastate jooksul tehtud ning kuidas kõige algusest olen tänasesse jõudnud!

2008: betooni- ja kruusaseguga tasandatud põrand, ümarpalk seinad, vineeriga kaetud lagi, väike kamin ja siis kõik need vaibad-linikud-kunstlilled-pildid-mööbliesemed-sihkat sahkat ja tilu-lilu! Maja oli olnud aastakümneid vaid suviseks kasutuseks, seetõttu väga algsel ent ka piisavalt juba kulunud moel säilinud. Ei olnud tarvis suuri lammutustöid teha või mitmeid viimistluskihte seintelt maha kraapida, seda lihtsalt polnud.

Mõne kuuga likvideerisin kambrist kõik ebavajaliku ja seadsin sisse nö ajutise elamise. Ja niimoodi esimese suve lõpu ja teise suve seal ka puhkasime ja mõtteid tulevastest töödest planeerisime.

2010: algas ettevalmistustega ning lõppes päris pöörase ehitustegevusega. Põranda väljalõhkumine, lagi välja, kamin välja, maja õhku ja alumiste palkide vahetus (sh põhja poolne sein üle poole ulatuses välja vahetatud), uue betoonvundamendi valamine ja paekivist sokli ladumine.

See oli see aeg kus kõik tundus, et läheb aina hullemaks. Natuke siit ja natuke sealt osutus pidevaks “siin on vaja palju rohkem teha kui alguses arvasin” olukorraks. Peale tuli sügis, muda ja vihm ja päris tõesti olukord tundus algse entusiasmi pealt peagi üsna trööstitu. Kui kambri osas said tööd 2010 tehtud, siis teises maja otsas jätkus samasugune töö veel 2011 ning tolle aasta lõpuks oli majal ka uus katus peal.

2013: kui maja karp oli uuesti kinni saanud, tuli ette võtta põrandate valamine. Kõigepealt ettevalmistustööd tasanduse ning erinevate kihtide ladumisel, lõpuks betoonpõranda valamine osalise põrandaküttega.

2020: pärast pikka pausi läks siin uuesti suuremaks toimetamiseks. Kamber sai kõigepealt ette uued aknad, uue soojamüüri koos kaminaga ning seejärel juba lae, põranda ning vaheseina rehetoaga. Viimasena paigaldati sügisel seintele ning lae peale tselluvill.

2021: kui lagi oli valgeks värvitud, sisesein valgeks õlivahatatud ning sisevoodrilaud seina löödud, algas see kõige magusam osa! Olen nüüdseks jõudnud üks kord toa juba ka ringi tõsta, nii et paika on loksunud sisustus sellisel kujul nagu ta kõige mugavam, hubasem ja mõnusam kasutada tundub! Ahju ja soojamüüri äärde, sissepääsust nurga taha on tekkinud riiulitega magamisnurk, eraldi terviku moodustab töölaud ja kummut ning siis juba logelemine diivanil ja kiiktoolis teleka ees. Muidugi on siin-seal mõned viimistlusdetailid veel tegemata, sisustusdetailid liiguvad ja mängivad ajas ruumis ringi, aga suures pildis saan ma öelda – VALMIS!

Ma lisan siia lõppu ka mõned viited esemetele, sest nende kohta on ikka aeg-ajalt infot uuritud:

Metallraamiga voodi ning diivanvoodi: Ikea

Laelamp: Bauhaus

Põrandalamp: Likvy.ee

Kirjutuslaua tool: Seidla laadalt

Kummut, kirjutuslaud: talust kohapealt

Riidekapp, raamaturiiulid: oma pere varandus

Tugitool, kiiktool: osta.ee-st

Diivanilaud: FB grupist

2 Comments

  1. Väga ilus! Oled meile oma tegemistega eeskujuks. Oleme naaberkülas siis just selles punktis, kus kõik suurem ja raskem on veel teha ja mitmeid dilemmasid: kas taastada vana või teha pigem rustikaalne uus (lagi, põrand jm). Saime just sinu blogist innustust ja julgustust saades sel suvel valmis seinte märgpuistevilla ja pööningu laele kuivpuistevilla panekuga. Nüüd tegeleme ahjuümbruse ehitusega (lubikrohvitud tulekindlad seinad, kortsnajala krohvimine jm), et lisaks ühele toale veel 2 juurde saada. Ma ei suuda aga nii kannatlik olla kui sina, oled ju seda 11 aastat teinud, kui õigesti arvutan. Meil saab sügisel aasta ‘uues’ maakodus. Igatahes tänan innustamast ja ikka ettevõtlikku meelt ja edu!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s