Kõige vastikum tunne maailmas…

Kui ma ühel õhtul, plaaniga telk püsti panna, öö ära magada ja hommikul kohe tegutsema hakata, maale jõudsin, oli vahepealse kahe päeva jooksul siin keegi käinud…..

See keegi oli väga sihikindlalt soovinud pääseda ühte kolmest aida ruumist. Selleks oli püütud kangutada lukku, mis ei andnud järele ent võtmega enam ei keera ja kui see ei aidanud, siis olid lahti kisutud nurgavaheliku seinalauad ja sealt sisse poetud.

Laamendatud ja lõhutud ei oldud, midagi varastatud ka mitte. Aiast, rehemajast, mujalt aidast- kõik alles.

Miks oli siis kellelgi nii suur vajadus pääseda sinna ruumi?

– keegi otsis öömaja ja puges sealt sisse lootuses leida voodi? Saada lakale magama?

– keegi otsis alkoholi? Selles aidaruumis on mul improviseeritud köök. Vaadati, et ehk saab siit viinaisule katet? Naabrimehel on niimoodi kunagi saunast õlled-viinad läinud, käterätik haarati meeltesegaduses ka aga see jäeti paarkümmend meetrit hiljem maha.

– keegi tegi eelluuret ja tuleb tagasi?

Mis saab olla põhjuseks, miks keegi lõhub lahti aida seina, et pääseda ruumi aga mitte varastamise eesmärgil? Klassikalise murdvargaga seega ei tundu tegemist olevat, tõesti mõni “külajoodik”?

See paneb ka laiemalt mõtlema turvalisusele. Kuidas te kaitsete oma üksikus maakohas olevaid majapidamisi?

Topis-valvekaamerad ehk kleepsuvalve, üle wifi toimiv videovalve, kõrge aed, koer, lisaauto- selline, mis kogu aeg seal aias pargib ja annab tunde et olen kodus…. tean ühte meest, kes jätab kampsuni maja ette või aia peale rippu, andes justkui signaali et olen kohe tagasi!

Mul on Sarapikul kaks müstilist kadumislugu varasemast ajast. Aastaid aastaid tagasi läksid kilesaunast kaduma šampoon ja palsam. Seebimaias rott? Mõni külamees või üksik rändur sattus sauna ja mõtles pärast pesu, et küll on ikka head vahendid, võtan parem kaasa?

Ja mingi hetk olid ära kadunud üle talve kõik kööginoad….

1 Comment

  1. Kahjuks väga tuttav olukord… Minu maakodu on samuti Märjamaa lähedal ja ka meil on aastate jooksul mõned korrad majja sisse murtud. Seina küll otseselt kunagi maha ei ole lõhutud, aga ühe ukse ja akna on see tegelane (või need tegelased, ei ole kindel, et see kogu aeg üks ja sama isik on) erinevatel aegadel ära lõhkunud. Enamusel kordadest ei ole ka midagi ära viidud, aga paar aastat tagasi on mõned vanad tööriistad kadunuks jäänud. Viimati käidi sees eelmise aasta varasuvel, siis võttis varas mõned vanad kohvikannud, ühe neist avastasin paar nädalat hiljem osta.ee oksjonilt. Nii et võimalik, et teie juures otsiti ka põnevat vanavara, mida on võimalik kergesti müüa…

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s