Ussijutt

Ma olen mõned korrad varemgi siin ussidest kirjutanud, ikka nendest põhilistest: vaskussid ja rästikud. Ja nüüd on mul olnud taaskord mõned kevadised kohtumised.

Aprillis aiamaad kaevates nautisid varju ja sooja kaevamata osa katteks jäänud bänneri all kaks noort vaskussi. Vaskusse näen maal peaaegu iga suvi ja katet eemaldades juba oskasin oodata, et äkki on keegi sinna alla ennast sättinud.

Olidki. Ekstrovert ja introvert. Üks hakkas kohe sahmima ja teed otsima, teine põõnas nii magusat und või otsustas teeselda surnut, igatahes tükk aega ei liigutanud ennast millimeetritki. Jätsin nad mõneks ajaks rahulikult sinna, et nad oma tee saaksid valida ja hiljem kile lõpuni eemaldades olid nad juba läinud.

Hoopis vihasema tüübiga põrkusid mu teed aga paar päeva tagasi, kui mõned päevad varem maha lõigatud ja hunnikusse visatud naadi- ja rohuhunnikut tõstma asusin. Täiesti pahaaimamatult kinnastega rohtu kärusse tõstes rehmasin veel sõrmedega risu kokku tõmmata, kui kuulsin mingit iseelaadset sisinat enda eest.

Ja muidugi! Selle hunniku oli vahepealse kahe päevaga kodustanud juba noor rästik, kellelt nüüd järsku peavari pealt tõsteti. Tõesti oli vihane, korduvalt sisises ja üritas mind nö rünnata. Pime õnn, et ta enne mu kätele pihta ei saanud.

Jättes ta rahule ja eemaldudes oli ta juba 5 min pärast kadunud.

Kokku olen nende aastate jooksul rästikut näinud u neli-viis korda ja iga kord noort looma. Ja enamasti kuskil rehemaja taga / kõrval või mingi katte alla pugenuna. Küll aga pole ei mina ega keegi mu lähedastest kunagi hammustada saanud. Te olete? Kuidas te keha reageeris?

Ei saa öelda, et ma hirmsasti usse kardaksin aga teatavat ettevaatlikust rästikud kindlasti tekitavad. Loodetavasti saame jätkata nii, et me teed liiga tihti ei kohtu….

1 Comment

  1. Karjas käies ei näinud ühtki ussi kordagi, kuigi rästikuid põllupeenarde ääres kivide vahel ikka aegajalt nähti. Nastikuid Kohatus ei kohatud.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s