Dokumentaalfilm “Aidalugu”

Jagan heameelega sellist huvipakkuvat teadet ja treilerit.

Ehk on keegi nädalalõpul Saaremaal, et üritusest osa saada või siis nagu minagi, jääb ootama filmi linastumist ka mujal!

Laupäeval, 16. mail kell 19:00 esilinastub uus restaureerimisteemaline õppedokumentaal “Aidalugu”. 2014 aasta suvel sai üles võetud film, mis keskendub ühe Saaremaa aida näitel vanade palkhoonete taastamise üldisele filosoofiale.

Filmis käsitletakse küsimust, mida saaks iga inimene oma hoone kallal ise ära teha, ilma, et kaasneks suurt ümberehitamist, kulutusi ja ennatlikult tehtud valeliigutusi. Tulemus on psühhedeelsete
vahepaladega “Aidalugu”, mis jälgib detailselt viie päeva jooksul tehtavaid töid ja töövõtteid – maja vabastamist vanast kraamist, olukorra analüüsi, maapinna koorimist, palkide vahetamist ja proteesimist, vana kivimüüri ümberladumist ning kõige selle kõrval ka meister Dan Lukase restaureerimisteemalist filosoofiat. Filmi peamine eesmärk on meelde tuletada vanu talupojatarkusi ning tekitada vaatajas usk, et omade jõudude ja igas kodus leiduvate tööriistadega on pärandi säilimiseks võimalik väga palju ära teha.

Režissöör: Liis Nimik
Operaator: Madis Reimund
Helirežii ja muusika: Indrek Soe

Filmi tootis Alasti Kino koostöös Ruum ja Lugu MTÜ ja Ajaloolised Võtted MTÜ-ga ning film kestab 52 minutit.
Filmi valmimist toetasid Eesti Kultuuriministeerium, Rahvakultuuri Keskus ja Muinsuskaitseamet.

—————————————————————————-

Esilinastus toimub Sõmera klubihoones Saaremaal. Esmakordselt pärast väikest vahepausi teeb oma uksed lahti stalinistliku arhitektuuri ilmekamaid näiteid maa-arhitektuuris, 1957. a projekteeritud Sõmera klubihoone Kärla alevikus. Klubihoonele kohaselt on ette nähtud ka kava – ekskursioon, talgud ja eelmainitud õhtune kinoseanss.
Kõik on väga oodatud – kui ka päeva esimesse poolde ei jõua, tulge õhtuseks linastuseks ja sellele järgnevaks väikseks tähistamiseks!

13:00 Kogunemine ja kohv
14:00 Talgud/saali koristamine ja kraamimine
17:00 Supp
18:00 Ekskursioon Liis ja Mihkel Koppeli juhtimisel
19:00 Dokumentaalõppefilm “Aidalugu” esilinastus

Üritust korraldavad Ruum ja lugu MTÜ, Muinsuskaitseamet ja Sõmera klubihoone pererahvas.
Palume oma tulekust teada anda hiljemalt 13.05 aadressil maria.silla@muinas.ee / Maria Silla, tel 640 3019 või rita.peirumaa@muinas.ee/ Rita Peirumaa, tel 453 3269.

6 Comments

  1. Suur aitäh, et filmi esilinastusest infot jagasid! Huvitav ja kena oli. Loodetavasti sain ka teiste kogemuse kaudu targemaks ;). Kena kevadet!

  2. Tere, suur tänu jagamast, oleme väga huvitatud sellest filmist, ega ei tea öelda, kustkaudu seda ootama peaks? Kas ta tuleb ka siin mõnda väikekinosse või kultuurimajja vms?

    1. Tere. Kahjuks ma hetkel ei oma infot, millal ja kus seda jälle näha võiks. Tahaksin isegi väga teada ja näha. Kui midagi kuulen, jagan ka siin : )

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s