9. mai 2015

Loodus on asunud kõrvulukustavalt lärmama… Pääsukesed on kohal! Raiesmiku tagant kuulsin nädalavahetusel esimest korda kägu. Metstuvid kudrutavad ja sookured on kuidagi eriliselt lärmakad tänavu. Kõike on juba nii palju…

Maad mida kaevata on ka palju… aga kahe korra kohta on juba väike tulemus näidata: maas on sibulad, porgandid, lehtsalat, redis, herned ja kollased türgi oad. Viimaste nii varajast maha panemist pean enda eriliseks julgustükiks, sest mäletan veel liigagi hästi kuidas üks kevad mailõpu öökülm mu oapeenra tühjaks tegi… aga katteloorile on mu usaldus rajatud!

Ma ütlen teile, kes te kevadeti mõtlete kuidas “rannavormi” saada – hankige labidas ja tükike maad ja hakake kaevama. Mu käe-, selja- ja reielihased ei saa kunagi enam olema endised! Lisaks parim vaimne teraapia!

Ja kätte on jõudnud nurmenukkude kord…

aiamaa algus 2015

Advertisements
2 comments
  1. Kristiina said:

    Väga eeskujulik peenar! Tahaksin ka juba sellist aga pole veel kaevamisenigi jõudnud. Tahtsingi küsida, kas maa sai juba sügisel ette valmistatud, või alustasite kevadel? Ja kas on oma aia muld, kas kompostiga, sõnnikuga rikastatud?

  2. Isegi kui ma olen sügisel maa läbi kaevanud, teen ma seda kevadel enne peenarde vormimist üks kord veel. See ala mis pildil, sai sügisel pooleldi läbi kaevatud, aga… siis oli juba talv ja lõpp jäi nagu jäi : ) Peenramaa see osa mis praegu pildile ei jäänud, on mul laiendamisel ning seal on paar aastat tagasi traktoriga läbi kaevatud mättamaastik, mis on seisnud presendi all, ehk et rohi pole kasvanud, aga nüüd tuleb see mügarik maa ise labidaga ühtlaseks saada. Selleni ma pole veel jõudnud. Muidu on peamiselt oma maa muld, üks koorem on siia peale toodud kunagi ka turbarikast üldmulda ning aeg-ajalt viskan peoga kanakakat (komposteeritud aiandi versiooni).

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: