Jälle peaks midagi kokku võtma aga pole nagu hoogu sisse saanudki…

Eks ole… jälle sügis… peaks jälle midagi kokku võtma… mis sai tehtud… kes käisid külas… mida oleks veel tahtnud teha… Aga ma pole ju veel alustanudki!??!!

Vaheaasta, mõtlemise-aasta, pausi-aasta, muu elu aasta…. oleks vist aus öelda. Igatahes mitte peamiselt Sarapiku aasta. Aga vahepeal on hea kui ta jääb “taskusse”. Las ta seal laagerdub natukene, et siis jälle. Küll tuleb aeg…

Aga kroonik minus tähendab üles:

– enneolematu seene-aasta. Terve Eesti tassis metsi tühjaks ja meie nendega koos oma metsast kuuseriisikaid.

– väga hea õuna-aasta. Antonovkast ainuüksi oleks võinud terve talve õunamoosi varud ära keeta, aga ka kõik muud puud olid helded. Siiani sööme ja kiidame!

– null ehitustegevuse aasta.

– pika ja sooja ja ilusa sügise aasta

– külma ja hilise suvealguse aasta, aga siis meid polnud veel siingi…

– absoluutse laisa-aedniku aasta. Lehti pole riisunud, maa vaid osaliselt läbi kaevatud… no mis ma neid oma tegemata töid siin ikka ette loen. Ehk on see see koht, kus natukene pikemat perspektiivi kulub elus ära – jõuan ma seda aeda ja maad seal harida veel küll ja küll, ega ta eest ära ei jookse : )

– esimeste iluaia viljade aasta. Eelmise suve suur istutusmaania hakkas vaikseid ja nähtavaid vilju kandma. Kõik mis maha sai kasvõi keset kõige kuumemat suve suure lillepuhmana ja vastupidi igasugusele “korralikule aedniku-loogikale”, läks kasvama! Ja nii õitsesid mul tänavu järsku päevaliiliad, floksid, kukekannused, päevakübarad, helmikpööris ja veel mõned, mille nimesid ma pole oma aktiivmällu veel integreerinud.

– Veel jäävad meelde inimesed: kohtumine uue naabrimehega ja külauudised vanalt armsalt naabrinaiselt. Viimased küll ajastuomaselt peamiselt stiilis “kes-surnud-kes-Soome-kolinud”. Eesti külaelu anno 2014.

– ja muidugi aasta, mil ma ostsin õnnelike kodukanade pidamise raamatu! Väike samm inimkonna jaoks, aga suur samm minu jaoks edasi sinna suunas, kuhu kunagi võiks jõuda : ))

 

 

 

 

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s