Kas sa tead kui pikk on rabarberi juur?

Küsisin seda küsimust endalt kui hakkasime mõtlema, et peaks rabarberid vanast kohast ümber istutama. Olid teised varjulises kohas marjapõõsaste vahel, kasvasid kogu aeg rohtu ja olid seetõttu peenikesed ja nigelad. Mõtlesingi, et kui peenramaa looma hakkab, teeme ka rabarberitele uue koha, päikese käes. Siis aga lugesin raamatust, et rabarberi juur võib olla kuni 2 m sügavusel… eksole, no ekskavaatorit ma nüüd küll sellepärast kutsuma ei hakka, et rabarberit kätte saada! Ja peaaegu et selle lause pärast loobusin juba vahepeal igasugusest ümberistutamise kavast.

Siis aga nägin tuttavate juures, kuidas lihtsa vaevaga rabarber labidaga välja kaevati ja mõtlesin, et tuleb ikka ära teha, pole siin mingit kahte meetrit! Ja hakkasin pihta. Olin peaaegu kõik rabarberid juba välja kaevanud kui…. sain aru, et siiani olin ma kätte saanud ainult “pea”, ehk siis selle osa, mis juurte otsas ja kust otseselt rabarber välja kasvab, tegelik juur aga…. no siis läks juba põnevaks, põhimõtteliseks muutus küsimus, kui kaugele ta veel minna saab… kaevasime ja kaevasime ja pärast oligi aias kahemeetrine kraater. Aga palun: kui peaksite kunagi mõtlema, kui pikk ikka on ühe rabarberi juur, siis selline:

IMG_20130820_232912Tulemus on aga see, et seda suurt juurt pole ma siiani veel suutnud maha kaevata, aga ta pole ka ärakuivanud ja on igati vintske ja elus. Kõik teised, mis nii pika juurega ei tulnud, kasvavad ja ajavad juba ilusasti saaki:

IMG_20130821_112740

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: