Veel kevade tulemisest

Ma kohe pean veel märksõnu selle 2013. aasta kevade tulemisest kirja panema. Sest vahepeal on juba tunne, et kuhu see kevad nüüd jäi?? Juba ju suur suvi! Olime kaks päeva neljakesi maal ja saime mõlemal päeval nautida 28C-st sooja ning äikest, kõike seda, mis muidu iseloomustab olemist juulikuus: meeletu kuumus, roidumusega õue peal istumine ja puuvarjus söömine, külma kaevuvee joomine, aidas magamine, päikese käes ära põlemine – sain nende kahe päevaga endale klassikalise “joodikupäevituse”, ehk siis põletasin endale särgi selga : ).

Kätte hakkab jõudma ka see tore aeg, kus Eesti vapi kolm lõvi võiks vähemasti kuuks ajaks asendada kolme sääsega. Pole kunagi varem nii hästi tunnetanud nende tulemist: kui teisipäeval polnud veel ühtegi sääske, siis reedel sai esimeste isenditega juba kaevu-ääres või mujal varjulisemas kohas kohtutud, kuid õuepeal tegutsedes nad veel näole ei andnud, siis laupäeval hakkasid juba vaikselt tüütuks muutuma. Olen päris kindel, et kui nüüd paari päeva pärast jälle maale minna, muutub igasugune õuetöö juba püsivaks olelusvõitluseks. Igatahes kratsime me ennast kõik – südantsoojendav suvealguse märk?!?

Ja veel üks kevademärk on see, et kõik kohad valutavad… nii juhtub, kui linnainimene maal lolliks läheb ja kaks päeva ainult mulda kärutab ja maad kaevab.

Advertisements
2 comments
  1. Kristi said:

    Kui meeldivalt tuttavad märksõnad: joodikupäevitus – olemas; sääsepunnid – olemas; valutavad luud ja kondid – ka olemas. Suvi!

  2. Eksole : ) Ma lisaksin sinna veel näiteks konstantselt mustad küünealused…

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: