Kevad 2013

Olgu kroonika jaoks märgitud, et ilma poolest oleks esimese maalkäigu võinud juba teha aprilli kolmandal nädalavahetusel (20-21), aga meie jõudsime esimese käiguni nüüd pühapäeval, 28. aprillil. Ja hoolimata rekordkülmast märtsist ning paksust lumest on kevad tulnud jällegi nii, et aprilli lõpuks on mätas kuiv ja ei mingit lume või vee jälge metsa all.

Esimese hooga vaatasime üle kahjud. Need on õnneks tagasihoidlikud: üks uppi kukkunud puuriit, üks kokku kukkunud kilesaun, veidi muttide tegevust õue peal ja ongi enamvähem kõik. Hiired olid kööki riiulisse jäänud herne ja redise seemned ära söönud…

DSC_5142 DSC_5143

Edasine tegevus oli suunatud aeda. Kuna praegu on suurimaks eesmärgiks aiamaa rajamine, siis hakkasime otsast pihta. Saime paika esimesed peenrakastid, täitsin need põhjast nii möödundaastase heina kui vastriisutud lehtedega, ühele sai peale toodud ka juba mullakiht ning vanast peenrast päästetud neli maasikataimegi uude asupaika ringi kolitud. Kaevasin veel sisse nii kanakakat kui kasvuturvast, nii et olgu marju olla! Kui peenrakastide paika saamine pole teab mis keeruline ning vaikselt tegutsedes käib jõud sellest üle, siis kuidas ma sellest ülesküntud songermaast avamaapeenrad saan, ma nüüd veel täpselt ei tea… Positiivne on see, et kui vahetult pärast kündmist oli kamar nii kõva, et labidat sealt läbi lüüa ei jaksanud, siis pärast talve, lund ja jääd, on mätas pehme ja jaksab ka käsitsi läbi kaevata. Muidugi oleks lihtsam kui seda teeks inimjõu asemel traktor randaaliga, aga selle külamehe randaal, kes muidu maa üles kündis, siia metsavahele ei mahu… Ahh… las ma õpin veidi kannatlikkust, küll kuidagi ja ükskord ikka saab.

DSC_5157 DSC_5147

DSC_5175

DSC_5159_ DSC_5138

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: