Sõrm raamatu vahel

Raamatuinimese rõõmud…. Ei pretendeeri selle postitusega enam uudisväärtusele, pigem tõdemusväärtusele (?). Et kaks hiljuti ilmunud raamatut on ikka head küll.

Kõigepealt tuli Jossi kokku pandud “Vana maa-maja käsiraamat“, mis võiks samahästi olla lihtsalt “Vana maja käsiraamat”. See, kui oodatud raamat on olnud ning millist tühimikku järsku täitnud, näitab raamatu “karjäär” raamatupoodide edetabelites. Tore on tõdeda, et ilusate pildiraamatute kõrval, milliseid küll ka ise inpiratsiooni leidmiseks aeg-ajalt lappan, on praktilise infoga teos ikka hoopis teine tera. See on tõesti selline raamat, et kui tahad hakata midagi maja juures remontima, siis pane sõrm peale ja hakka järjest minema. Hõlbustuseks kõrval nii fotod kui joonised.

Ja hea on ka tõdeda, et meie senised tööd on olnud nagu “raamatu järgi”, et kõik tõesti tervemõistuslikult õieti tehtud. Selliste raamatute kõige olulisem tõdemus ongi see, et seda lugedes tuleb tunne, kuidas kõik on võimalik. Ükski töö ei tundu võimatult keerulisena või ise teostamatuna. Et noh tõesti, võta ja tee ära, mis siin keerulist….

Ja siis… pärast seda kui ma talvel olin endale teadvustanud SELLE kodulehe (Tamme talu ürdiaed) ja pannud kuklasse kindla plaani suve jooksul sinna minna, leidsin kevade tulles raamatupoest hoopiski raamatu “Tamme talu ürdiaed“. Kuna mul on kogu suurem aialoomine plaanitud sellesse aastasse, siis on lugemine olnud valgustav. Ma küll ei plaani rajada eraldi põhjalikku ürdiaeda ja üleüldse olen suuremate ambitsioonideta ilmselge harrastus-potipõllumees, aga ühtteist teiste sekka ikka. Ja minu jaoks on argument just see, et on tegemist eestlase kirjutatud raamatuga, mis arvestab meie kliima ja võimalustega. Et tõesti, nii taimede kirjeldused kui ka mida nendega teha, kes kellega koos tahab kasvada ja mida panna potti-peenrasse, see kõik igati asjalikult ja loogiliselt kirja pandud.

Lisaks silmailu, mis pole vähem oluline.

p.s. vaatasin just nende kodulehelt, et 9.juunil on ürdiaias “lahtiste uste päev” ehk siis tasuta ringkäigud perenaisega jms, et kellel tekkis huvi sinna sõita, võib seda rihtida just sellele kuupäevale!

ja kui nüüd siia hulka arvata veel varasemast soetatud Reet Palusalu “Taluaia taimed” ja Tiina Paasiku “Moodne köögiviljaaed“, siis ongi kõik võimalik maakodu ja -aia valdkonnad eesti autori kirjutatud teostega kaetud. See virn on minu öökapilugemine olnud alates märtsist….

Advertisements
1 comment

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: