Ehituspäevik 10

Väike vahekokkuvõte majaga tehtust enne kui katus peale saab. Rooviga saime me oma esimese tagasilöögi selle maja juures. Hõikasin siin ühes varasemas postituses maha, kuidas saame metsast tehtuna roovi ja laseme ta saekaatrist läbi ning saavutame sellega autentsema tulemuse…. Kahjuks läks kogu see plaan meil vett vedama. Puitmaterjal tehti, saekaatrisse ka viidi, kuid osutus kasutuskõlbmatuks. Eelkõige on mul kahju sellest, et peame loobuma ühest visioonist, tuulde lennanud raha käib vist majaehitamisega kaasa…. Paremagi tahtmise juures ei laabu alati kõik asjad ideaalplaani kohaselt, nii et kui me siiani ei tahaks tegeleda kellegi metsa saatmisega, siis otsustasime asjaga edasi minna, tellida ikkagi saekaatrist 50×60 pruss ja minna tavalist teed pidi. Lähtuvalt laastupikkusest läks roov 17cm sammuga, esimesed kaks rida räästas aga ilma vaheta kõrvuti. Kuna meil oli aga roovilööjatega kokkulepe, oli aega roovi hankimiseks täpselt kaks päeva. Väikese kogukonna üksteise abistamise valmisolek, vastutulek ja abivalmidus näitas ennast : )

Nüüd on roov peal.

Laastulööjate tööks jääb siis üksikud vingerdused sirgeks mängida! Aga ühe asja tegime me majale veel – kamber sai põhjaküljele akna. Lähtusime eelkõige soovist saada tuppa valgust juurde. Vanade akende suurendamine rikuks üsna tugevalt maja ajaloolist ilmet, põhjaküljel pole küll akent olnud, aga sinna ühe lisamine ei tee mu arvates majale korvamatut kahju. Nüüd on kambril igal kolmel küljel aken.

Enne roovimist sai veel tehtud sarikate pikendused, nüüd tekkis ümber maja korralik räästas. Samas pidi vaatama, et rehealuse ja talli uksed ikka lahti saaksid käia.

Viimaste asjadena sai enne talve tulekut veel sahvriuks paika (paremal, sahvrit ennast küll pole) ja rehetoa ning kambri vahele sai tagasi pandud vana uksekoha postid (vasakul).

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: