Ehituspäevik 8

Lubage esitleda – kabriolett rehielamu!

Meie viilkatusega rehemajast on saanud kelpkatusega rehielamu. Otsmised sarikad keerati tagasi ja seoti piltlikult öeldes keskele kokku. Detailsemalt rääkigu pildid.

Kelpasid tegema asudes selgus, et siinpoolses maja otsas, vajab ülemine palk ikkagi vahetamist. Enne seda ei vahetatud. Et aga materjali polnud kaasas, läksid mehed metsa, langetasid puu ja panid paika. Nii et traditsioon vähemasti “üks-palk-oma-metsast” ikkagi leidis järgimist : )  Pildi pealt on hästi vaadates näha, et osad sarikate pikendused on juba ka paigas, aga sellest pilte järgmine kord.

 

Advertisements
2 comments
 1. Tetereinu Mati Jets said:

  Te näete ikka ränka vaeva selle vana maja ülesputitamisega. Ma usun, et maja ehitada oli Eimanni Pridikul lihtsam.
  Kas roovipulgad sarikates on originaalid?
  Edu teile
  Mati

 2. See kõik on tõesti kujunenud kõikidest kujuteldavatest piiridest suuremaks ettevõtmiseks. Kuidagi paratamatult kipub mõte mõnikord peale, et “kui oleks enne teadnud” …. aga vist Jumal tänatud, et ei teadnud, pooleli ju ka ei saa jätta. Eks kõik lähegi praegu selle tähe all. Nii aeg, raha, energia kui mõtted. Aga siht on nii selge silme ees. Ja midagi pole parata, meil on ka töömehega vedanud. Kui ei oleks nii usaldusväärne ja pedantlik tegija, peaks käima pidevalt kaeblemas ja kaklemas, siis ei saaks vist küll sest asja.
  Roovipulgad on osaliselt vanad, seal rehealuse peal on nad nii kobedad, et vist saab alles jätta. Kambri peal olid hirmus mädad ja talli osas oli hiljem üldse suvaline puitmaterjal löödud. Katsumegi klapitada osaliselt vana ja siis uus, aga samasugune kõrvale.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: