Külamaastik

Meie küla on petlikust esmamuljest hoolimata üsna suur, väidetavalt laiub ta 25 km2-l, hajali siin ja seal pool põlde ning siin ja seal pool jõge. Vahetult “oma külaks” peame küll nelja majapidamist, mis moodustavad omaette rea. Nendest kahes elatakse aastaringselt, kaks (ka meie) on suvekodud. Ja niimoodi paraja vahega metsa sisse minnes oleme meie rea lõpus, edasi ei tule enam midagi…..

See, et vahetud naabrid aastaringselt siin elavad on ikka uskumatu õnn. Lisaks sellele, et tegemist on äärmiselt toredate inimestega, kellega on muhe kokku trehvata ja juttu puhuda, on alati kohal ka “naabrivalve”. Ja ega meie juurde saabki ainult praktiliselt läbi viimase naabri õue sõites. Talvel, kui teed kinni tuisanud, ei tea keegi, et seal edasi üldse enam midagi tuleb. Niimoodi küla serval kõlkudes olemegi.

Naabrid Lepikult, Tõniselt ja Tetereinult:

See kadakane ja heinamaine maastik on nii mõnusalt üllatav siin keset maad, sest meri on ikka kaugel-kaugel. Aga kui minna mööda kruusateed jalutama, on ümberringi lihtne põldude ja metsadega vahelduv maastik.

Ja kaugel pole ka Kasari jõgi, kuigi meie kandis üsna kinnikasvanud. Külainimeste sõnul olevat seal ka täitsa ujumiskoht, aga me pole seda veel rohu seest üles leidnud : ) Lisan võrdluseks pildid kesksuvisest seisust ja möödundaastasest kevadisest suurveest. Sama koht, sama vaade:

Ja nii see suvi veereb…

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: