Ehituspäevik 6

 

Peaks vist jälle ühe vahekokkuvõtte tegema. Nüüdseks on siis see aasta tööd käinu neli nädalat, eelmisel aastal läks kokku kuus, nii et see, mis nüüd piltidelt vastu vaatab, on kümne (!) nädala töö tulemus. Ja oh ei, see pole veel lõpp : ) Üks nädal läheb kindlasti veel, rahakotti vaadates loodan südamest, et see jääb viimaseks. Nii palju kui keegi minu käest selle väikese kogemuse põhjal on ka nõu küsinud, oskan ühte tõtt juba küll kuulutada – kõik asjad võtavad rohkem aega, kui ette iialgi oskad arvata. No ja seetõttu vist siis ka raha rohkem…. aga mitte sellest ei tahtnud ma täna kirjutada.

Ring hakkab siiski peale saama. Ülemiste palkidega oli vahetamist tagumisel küljel, mis kogu maja raskeim osa. Katusepanijate elu tehti nüüd sellega lihtsamaks, et sarikad saab palkide vahetusega ära rihitud ja ühtegi neist vahetusse ei lähe. Vahepeal nad siis rippusid õhus:

Ja siis said uutesse palkidesse “maha istutatud”:

Ja kui ma seal maja taga juba ronisin ja mööda tellinguid turnisin, nägi ilusasti ka rehekarpi, mis õnneks ei vaja remonti. Alt nurgast paistab ka reheahju praoga nurk:

Aga muidu see sodi mis seal maja taga valitseb, on lõputu. Sordid ja põletad ja üritad… aga no äkki pärast jaanituld hakkab asi ilmet võtma.

See tähendab, et tagumine külg on valmis. Eest tuleb veel rehetoa akna kohalt palgid vahetada:

Eile maal olles jõudiski tööjärg esiküljele. Sain olla tunnistajaks eeskoja langusele. Eeskoda tuleb ette tagasi, postid tuleb küll välja vahetada, need olid alt mädad, aga ülemised talad lähevad uuesti käiku.

 

Vundament ja sokkel ka valmivad, nii et hoolimata meeletust ajakulust tundub, et üks päev hakkab üks tööjupp siiski lõpule jõudma.

Ja üks tore üllatus ka. Meil ju pole sauna, aga proovi sa ise viis päeva järjest füüsilist tööd teha ilma saunata. Seepeale võtsid töömehed tüki ehituskilet, vanast saunast välja lammutatud ahju ja tellised, mõned latid ja naelad ning ehitasid 1,5h valmis kilesauna. Vot nii!

Advertisements
2 comments
 1. Mari said:

  Tere! Väga tore blogi, tänan!
  Selline küsimus, et kuidas te ülemised palgid ära vahetasite? Kas tõstsite sarikad millegagi üles, või lõikasite lihtsalt ülemised palgid jupiti välja? Meil endal on nüüd soetatud vana maja ja ülemised palgid on pehkinud ja vajavad vahetust (katuse lekke tõttu). Alumised palgid saime vahetatud, nii et tõstsime maja üles, aga ülemiste vahetusega pole kokku puutunud.

  Tänan vastuse eest!
  Mari

 2. Tere! Kui ma õigesti mäletan, siis olid sarikad toestatud, et ülemiste palkide välja saagimise ja tõstmisega miskit ära ei nihkuks. Erinevad seinatükid olid küll rihmadega kinni tõmmatud, küll põrandalt postidega toetatud. Siit pildilt on võibolla paremini näha: https://sarapiku.files.wordpress.com/2011/07/2011_dsc_8024.jpg
  Ja aitäh heade sõnade eest blogi aadressil! Loodan, et peagi siia taaskord ühtteist ehituse valdkonnast ka postitada saan!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: