Ehituspäevik 5

Eelmisel nädalal algasid uue hooga tööd rehemaja kallal. Lahti sai võetud maja viimane ots, milleni eelmisel aastal ei jõutud. Sinna oli u 5-10 aastat tagasi ehitatud saun ja eesruum. Sellega oli kunagine suur ruum – tall – pooleks jagatud, nüüd sai ta tagasi oma algsed mõõdud. Plaani järgi jääb sinna tulevikus üks suur tuba, mille akendeks saavad kahele poole avanevad suured talliuksed, seest poolt klaasuksed, väljast puituksed. Aga praegu tõsteti majaotsa üles, vahetati ühes seinas vaid alumine, teises kaks alumist rida palke ning paigaldati mõned “plommid”.

See kahe palgirea laiune aken mis sinna sisse on lõigatud, läheb kinni.

Rohkem võttis aega uute uksepostide tegemine. Pildile jäi ka uue ülemise posti lõikamine.

Teiselt poolt sai alustatud sokli tegemist. Kohalikust paekivist, mida siinsetelt põldudelt leiab põllumeeste meelehärmiks isegi liiga rohkelt.

No ja nii ta vaikselt läheb. Kõikide eelduste kohaselt peaks hiljemalt paari nädalaga olema kõik palgi ja vundamendi-soklitööd lõpetatud. Siis hakkame vaatama, mis otsast edasi läheme : ) Aga kevad on ilus!

Advertisements
4 comments
 1. anna said:

  Nii tore! 🙂

  Ja meie saime ka nii toredaid uudiseid 🙂 Maja tagumine sein paljastas voodri eemaldamisega, et terve selle seina palgid on millalgi vahetatud ja täiesti korralikud, nii et isegi alumisi ridasid pole vaja vahetada. Seega jääb kaks ringi otsa- ja teisest küljeseinast, lisaks vaja siis tarekest natuke kergitada ja midagi vundamenditaolist sinna alla leiutada. Samamoodi paest.
  Algne prognoos oli palju nutusem, ehitaja kahtlustas, et vaja pool otsaseina lahti võtta ja uuesti teha ja üks suur töö osutus mittevajalikuks, sest see,mis väljaspoolt tundus nagu ülemisest servast sissepoole kaardunud sein (nagu oleks maja tahapoole vajunud), osutus pööningult vaadates hoopis peeneks Saaremaiseks ehituskunstiks 🙂 Ongi sein ehitatud ülevalt kaarjalt. See aga tähendab, et esialgu saab tegeleda ainult vundamendi ja alumiste palkidega, tahapoole vajunud sein tähendanuks aga, et ka katusevahetusega on väga kriitiline. Praegu, selgub, ei ole 🙂

 2. Oo, rõõmustav! Täpselt nii see nende vanade majadega tundubki olevat – kunagi ei tea päris täpselt enne, kui lahti võetud ja järele vaadatud : ) Muidu käid nagu kass ümber palava pudru.
  Aga see on ütlemata mõnus tunne, kui midagi liikuma hakkab, rääkimata, kui mingi tööjupp valmis hakkab saama!

 3. Margus said:

  Tere
  Tahaksime kasutada mõnesid teie blogi pilte. Kuidas saaksime ühendust võtta, et täpsemalt arutada?

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: