Hakkab pihta

Ma ei hakanud seda postitust nimme kohe pärast esimest kevadist maal käiku kirjutama, sest muidu oleks see läbikumanud ahastusest ja meeleheitest. Paar päeva hiljem ei tundu enam kõik nii trööstitu : ) Aga esimene ehmatus hoovile jõudes oli ikkagi suur. Majaga on kõik korras, tulle poolt paarist kohast lahti löödud kile katusel ei ole midagi hullu, kõik on püsti ja alles, mis peamine. Aga aed – see meie põhiline väärtus praegu, ilmatu suur ja roheline muruplats – selle asemel laius muttide, hiirte, mügride või kes teab veel kelle poolt üles küntud miiniväli. Käigud, tunnelid, augud, mullahunnikud…. terve platsitäis ahastust!!

Tuleb ainult loota, et varsti ehitustööd jätkuvad. Selleks aastaks on palju plaane ja unistusi, eks näis mida täita jaksame. Aga mis seal salata, praegust seisu hoovi peal seirates käib ikka mitu korda peast läbi “milleks see kõik”. Mõnikord, kui oled järjekordselt autoga mudasse kinni jäänud, lapsi süles ja seljas kohale tassinud, avastanud hiirte poolt läbi näritud diivanikatte või jukerdanud näpitsatega priimuse kallal, et see ometi soojaks läheks ja saaks perele kaasavõetud sööki soojendada… siis mõtlen küll, et mis meil ometi sees on, mis sunnib ikka ja jälle selliste asjadega tegelema.

Aga muidu on ikka ilusat kevadet ka ja ma optimistina ikkagi loodan, et selliseid muda-kile-ehitusplatsi-kevadeid meil rohkem ei tule. Ja sipelgad on väljas, mis meil seal metsa all tähendab jälle uue võitlustsükli algust. Sest muidu on nad kõikjal.

Advertisements
2 comments
  1. Heigo said:

    Meil sama jama-hoov on üles küntud. Ei tea kas asi selles- et maapind ei külmunud ära seeaasta paksu lume all või miskis muus.

  2. Ma olen nüüd veel mitmelt poolt sama kuulnud. Tundub, et tegemist on selle talve üsna levinud nähtusega. Neil oli vist jah selle paksu lume all hea toimetada…

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: