Talv 2011 Sarapikul

Pühapäeval käis Pelle ja sumpas läbi nabani ulatuva lume maale. Saime südamerahu, et majad on püsti, katused peal ja talveuni täielik. Nii hästi polnud küll läinud puudel: see metsavahetee, mis meieni viib, on iseenesest täiesti korralik metsavahetee, ühe auto laiune, aga ka suurem veok on sealt veidi ragistades läbi mahtunud. Tormi ja tuulte ning lume raskuse all longu langenud või päris murdunud puude taustal tundub see tee aga praegu piltidel ainult kujuteldav. Naabrimehe suusaraja jäljed näitasid teed…

Kui ühe osa kuusehekist oli tõenäoliselt hoolitsev naabrimees puhtaks lükanud, siis teine osa oli mattunud lumme. Metsistunud ja ülisuurest sirelipuhmast paistavad ainult riismed, aga sirel on teatavasti nagu umbrohi – ajab ennast jälle püsti ja vohab edasi!

See õue jäänud laud näitab lumekihi paksust. Need üle õue minevad suusajäljed on eriti südantsoojendavad, naabrimehe hea silm on ikka peal : )

Ei saa muidugi öelda, et siin külalisi ei käiks : )

Rehemaja ja aida esine.

Advertisements
1 comment
  1. Tetereinu Mati Jets said:

    Väga hästi on vanad sarikad vastu pidanud. Lausa hämmastavalt hästi. Teeäärna kuusepadrik oli veel 30 aastat tagsi kidur lammaste koppel kadakatuttidega. Seal kasvas maasikaid ja muulukaid ning sügisel kuuseriisikaid.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: