Uus-aasta heietus

 

Sügiseste ehitustööde intensiivsusest tingituna pean tunnistama, et november-detsember ei olnud mahti Sarapiku peale suurt mõeldagi. Kroonika huvides olgu märgitud, et kuna lumi sadas maha juba novembris 2010 ning lahkuda enam ei kavatsenudki, siis maale me enam saanud polegi. Eelmine aasta tõime jõulukuusegi oma metsast, jõudsime veel napilt enne suurt lund ära käia, aga see-aasta mitte. No see lumi on lihtsalt nii massiivne, et uudishimu ikka ajab mõtetes sinna, aga reaalselt nii kui nii ligi ei pääse, et mis siis ikka…. Veidi paneb mõtlema, et mis seal kevadel vastu vaatab, kuidas katus vastu peab jne, aga naabrimees pole helistanud kah : ) Kui ta suusarada sealt ikka mööda käib, nagu kõigil eelnevatel talvedel on käinud, siis küll ta teada annaks, kui oleks mida teatada!

Aga nii kui uus aasta ette keeras, hakkasid mõtted kevade poole tüürima. Nüüdseks on ka taliharjapäev möödas, nii et talve selgroog on murtud ja kevadeootus alaku! Üks kindel plaan selleks aastaks on MAJA MAA PEALE. Urmasega sai kokku lepitud, et kui lumi läinud ja maa tahenenud, siis tulevad ja teevad viimase maja nurga lõpuni, vahetavad palke ka ülemises reas, kus vaja ning laovad sokli, et maja võiks maanduda. Kui see tehtud, siis vaatame rahakotti ja otsustame edasi…

Variandid on… KATUS. Idealist minus unistab, realist kahtleb. Äkki saab nii kaugele, et sarikad sirgu ja uus roov?

REHEAHI. Kui maja maa peal, saab praoga nurga lõpuni teha, ankurdada ja krohvida. Eelmisel aastal tehtu ka lubjata. Korsten tuleb laduda ja kivid kerisele tagasi panna. See on üks selle aasta kindel eesmärk, et korstnast peab hakkama tossu tulema!

AKNAD. No kui seinad saavad korda, siis tuleb uued aknad ära tellida. Kambri osas võivad ju veel vanad olla, aga rehetoa aken oli suurem, palgivahetusega saab ta aga oma vana kuju tagasi, mistõttu polegi sinna midagi praegu panna.

Ja kui ma veel eriti lennukaid plaane peaks, siis tahaks PÕRANDAD ka ära valada…

Aga õnneks on ühe talu juures alati töid, mis rahalist ressurssi nii palju ei võta. Uus KUIVKÄIMLA tuleb ehitada, seda enam, et vana on rehielamu küljes ja kui nüüd seal nurgas hakatakse palke vahetama, tuleb ta igal juhul lammutada. AED vajaks kõpitsemist, ainus lillepeenar jäi vundamendi lahtikaevamisega tekkinud kruusahunniku alla! Rehielamu maa peale toomisega tuleb teha ka pinnase koorimine maja ümbert. Üleüldse võiks rohkem nautida ja lihtsalt olla, mitte kogu aeg mõelda, kui palju on vaja teha : )

Ja ühe lubaduse peaks ikka välja ka hõikama, siis on sundus see ka täide viia: korraldada sõpradele talgud!

3 Comments

  1. Tervist!
    Kui katus selle talve ilma rookimata vastu peab, siis pole vist mõtet sarikaid vahetada. Meil sama probleem, et pole rookijat, ehk peab katus niisama vastu.

  2. Eelmise talve pidas, loodetavasti jah selle ka. Aga sarikaid vahetada meil vist rohkem polegi vaja vahetada, kui äkki üks-kaks. Sirgu tuleb ajada.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s