Ehituspäevik 4

Hakkab ring peale saama. Palgitööd on selleks aastaks lõppenud (1/4 jäi tegemata), vundament valatud ning maja sisse pakitud. Nüüd jääme kõik teenitud  talveunne!

Võtaks siis tegemised kuidagi kokku: kambri osa oli kõige kergem, rehealuse-rehetoa vaheline osa kõige raskem. Siin on üks valmis tagaseina pilt, sahvri ümbrusest, keldri auk läheb kinni.

Siin on veel pilte tagumisest, ehk põhja küljest:

Need uued uksepiidad tunduvad vana palgi kõrval nii kiiskavalt valged ja siledad, aga tegelikkuses peaksid üsna ruttu tõmbama sama tooni. Kui ei, saab ka vanutada, aga esimese talve ja suve laseme niisama seista, vaatame, kuidas reageerib. Rehealuse uste ette tulevad mõlemale poole kunagi ette topeltuksed: sissepoole klaasuks ja välja poole puituks. Sellise arvestusega said ka piidad tehtud.

Keskmiselt läks rehealuse-rehetoa osas alt ikkagi kolm kuni neli rida palke vahetusse. Sellest konkreetsest kohast läksid kolm minema:

Siis veel pilte rehealuse osast. Kuna ta oli enne bemiidiga kõik vooderdatud, siis ega keegi täpselt teadnud, mis seal toimub. Nagu Eesti Raadio stuudio : )

See on üks vahepealne pilt samast seinast, hoovi poole vaatega:

Ja see on rehetoa ja rehealuse vaheline sein. Süda on eriti rahul sellega, et need vanad uksepiidad sai tagasi panna. Mustad ja tahmased ja nii nagu peab : )

See on üks müstiline pilt: kassi näete? Kui ma pilti tegin, siis ei näinud : ) Hakka või uskuma fotograafia nähtamatute asjade nähtavaks tegevat imejõudu…

Siin on rehealuse ja endise talli vaheline sein. Ja eks ehitamise ajal see maja rohkem koormarihmade ja lauajuppide najal püsti seisis…

Aga kui te arvate, et nalja ei saa… siis te eksite! No viimane kord näiteks sai siis, kui ma olude sunnil pidin hüppama töömeeste bussi rooli, et tuua lähimast aleviku ehituspoest tsementi. Aga lihtsalt objektiivse ajalookäsitluse huvides.. kui ma siin kirjutan, et mina käisin-sõitsin-tegin… siis see tähendab alati ka seda, et samal ajal ripub jala küljes, kõhu peal, käe otsas või kaenlas üks peaaegu 3- aastane ja üks poole-aastane. Et nendel nüüd ka lõpuks teenitud puhkus : )

Advertisements
2 comments
 1. Tetereinu Mati Jets said:

  Tere!
  Kas te ostsite Sarapiku karjamaa ka ära? Neid on Maa-ameti järgi mitme katastrinumbri all,aga ma usun ,et igaühest pidanuks ehituspalki saama.Või old nad väga tühjad seest? 50 a tagsi sai sealtkaudu lehma karjamaale viidud. Igatahes on palgikordade vahetus nii suure maja puhul tükk tegemist.
  Kas aleviku all pidasite silmas Märjamaa alevit? Ma olen siiamaani alevivalitsuse peale solvunud: igasugused Tamsalud ja Võhmad tegid end linnaks,aga neist mitu korda suurem Märjamaa lõi kartma, et kohustused suurenevad. Või kartis Rapla maavalitsus konkurentsi, ma ei tea. Seaduse järgi ei peaks Eestimaal aleveid üldse olema.
  Huvitav oleks teada, kus te Kohatu küla kroonikat lugenud olete.

 2. Meile kuulub ca 2,5 ha maad, paar lagendikku kuni kiviaiani ning siilakas metsa. Ajaloolised maad on jagatud tükkideks ja eraldi müüdud, et neid suuri karjamaid meie maa alla enam ei käi.Eks ositi saaks ehitusmaterjali omalt maalt ka, aga praegu lasime ehitajatel omal tuua. Esmapilgul on tundunud üsna võsane see asi…
  Kroonika sain Helgilt. Ta juba esimesel suvel kui koos kadunud Villu ja Hannesega meid tervitamas käisid, tõi vaadata. Nüüd see suvi laenasin lugemiseks. Polegi jõudnud veel koopiat teha, ikka minu käes siiani.
  Pidasin silmas jah Märjamaa alevit, olen püüdnud siin siiani kohanimesid vältida, aga mis siin enam : ) Ma isegi imestasin, et linnaga tegu pole, seetõttu läkski sõna sassi.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: