Ehituspäevik 2

Maja on õhus! Nüüd on siis asjad nii kaugel, et meie rehemajast on saanud ehtne nõiamaja: seisab uhkes üksinduses kanajalgadel. Pärast paari päeva müdistamist oli maja üles tõstetud ning kambri osas vundament välja kaevatud. Või mis vundament… see sama kivihunnik mis maja ees näha, ongi kogu vundament. Sealt, kus sokkel lahti, on maja all sügav kraav, mujal aga lihtsalt aimatav vahe. Palkide karm reaalsus tõusis aga ereda sügispäikesega otse silma. Väga hull ei olegi: alumine ring läheb kõikjal vahetusse, mõnest kohast ka alt teine palk. Maja tõstmisega muutus aga algne plaan: tegema ei hakatud ainult kambri ja rehetoa osa, nagu alguses plaanitud vaid üles tõsteti ka rehealune. Palkide sidususe tõttu. See tähendab, et see aasta jõuab ära vahetada need palgid, mis all pool ning ülemine ring jääb kevadesse. See tähendab omakorda, et minu helesinine unistus see sügis veel midagigi katusega teha, on saadetud talvepuhkusele.

Paari päeva pärast oli juba kambri, maja ida poolne ots saanud uue alumise palgi.

Põhja pool on kahtlemata üks halvemas olukorras maja külgi, seal on ka pinnas kõige kõrgem ja alumine rida sõna otseses mõttes vastu maad. Põhja küljel oli algselt ka sahver, aga ehitatud oli ta palgi jääkidest, kokku klopsitud ja kõver, nii et sellisena pole teda mõtet säilitada. Mina iseenesest leian, et sahver kui selline on ühes majapidamises äärmiselt mõnus ja praktiline ruum ja siia võiks ta kunagi uuesti ka saada. Ise küsimus on, et kuidas, sest siingi on ta hiljem maja külge “kleebitud”.


Praeguseks on sahver omandanud sellise vormi:

Sahvri all on kelder. Enne lammutamist paistis sahvri põrandaluugist vaid üks suur must auk, kuhu keegi ei julenud sisse ronida. Julgust ei lisanud ka august vastu vaatav hallitus. Nüüd, päikselõõsas, asjal hoopis teine tegu. Paekivi voodriga kelder, päris sügav, on oma jätkamises siiski seatud küsimärgi alla. Ühelt poolt, võiks ta seal ju olla, kogu aeg olnud ja kedagi ei sega. Teisalt, meie poolt ta reaalset kasutust tõenäoliselt ei leiaks, sest aasta ringi seal ei ela ning oma kapsatünne või kartulivarusid sinna vedama ei hakka. Küll aga jääb ta üheks potentsiaalseks niiskuse ja hallituse tekitajaks maja külje alla. Et mida teha? Hetkel kaldub kaalukauss kinni ajamise suunas, aga kui keegi oskab head nõu anda, kuidas ta niimoodi viimistleda, et ellimineerida reaalsed negatiivsed kaasnähud, andke teada!

Mõned pildid seest ka. Kamber:

Ja rehetuba, koos rehetoa tagumise seinaga, sahvri ja ahju taga oleva sauna nurgaga:

Kui ma eile ära hakkasin tulema, vaatas tagumisest seinast vastu tühi auk, järgmine kord minnes peaks seal uus sein olema : )

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: