Mai aias

Seoses Miia sünniga on maikuu möödunud märkamatult ning igasugused aiatööd on pidanud ootama. Õunapuud õitsevad, nartsissid ja tulbid hakkavad läbi saama, peagi-peagi jõuab kord pojengide kätte.

Ühe olulise aiatöö siiski maikuus tegime- 1. mail, veel viimasel hetkel enne pungade puhkemist käis aednik üle meie õunapuuaiast. Seis oli üsna trööstitu kuid samas ka kindlasti tüüpiline paljudele taluaedadele. Kokku ligi 20 õunapuud, mis aastaid, kui mitte aastakümneid olnud lõikamata ning igasse ilmakaarde välja kasvanud. Aedniku otsus oli karm, aga õiglane – 10 lõikas tagasi, 8 võttis maha. Nüüd ühe aasta laseme puudel kasvada ning siis kahe kevade pärast tuleb uus võralõikus.

Enamik õunapuid moodustavad aida taha kena õunaaia, kuid osad on ka mööda aeda laiali. Igatahes saime nüüd ruumi juurde, et istutada mõned sordid ka oma maitse järgi, sest selliseid klassikuid, nagu Kuldne renett, Valge klaar, Martsipan või Suislepp siin aias varem ei leidunudki!

Selline nägi õunaaed välja enne lõikust:

Selline vaade tervitas meid järgmisel päeval pärast seda, kui aednik seal mootorsae ja redeliga päev läbi möllanud oli:

Pärast kiireid talguid pere seltsis saime päevaga oksarisu ära koristatud. Põletamist jätkub muidugi jaanipäevani, kui enam-vähem on nüüd aed korras. Targemad inimesed teavad rääkida, et õunapuust pidi saama eriti head grillsütt, nii et suuremad oksad ja tüved lähevad selle eesmärgiga riita!

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: