Katusest

Sellest saab nüüd selle suve projekt- katus maha!

Hetkel on majal mitmekihiline lip-lipi peal katus: hoovipool peamiselt tõrvapapp, teisel pool aga eterniidi pehmem sugulane – bemiit. Selle all peidab ennast veel vana kimm. Kui eelmisel suvel sai veel ronitud ja auke lapitud, siis mõnes kohas piisas küünarnukiga toetamisest, et uus auk tulla saaks. See aasta tuleks sügiseks igatahes katusevahetus ära teha. Iseasi on see, kas enne katusevahetust jaksame ka palkide ja vundamendiga miskit ette võtta, või ei. Õnneks on majal siiski katus kogu aeg peal olnud ja kusagilt läbi pole sadanud, nii et sellest tingitud kahjustused puuduvad.

Eesmärgiks on panna majale laastukatus ning taastada ka kelbad, mille olemasolust annavad tunnustust otsaseintel olevad palgilõiked. Kui talvel ainult teoreetilistest plaanitegemistest kõrini sai, hakkasin otsima laastukatuse firmasid ning võtma hinnapakkumisi. Olgu kohe öeldud, et kõige odavama ja kallima pakkumise vahe oli täpselt kahekordne, lähteülesanne aga kõigil sama: vana katus maha, uus haavalaast peale, kolm kihti, 300m², materjal ja töötasu.

Lisan siia leheküljed, kust meie infot otsisime ja keda meil soovitati tegijatena uurida, äkki läheb kellelgi kunagi vaja:

Jüri Metsalu

Ökokatused

Puitkatused

Katusõkatja

Laastud.ee

Põhjala puu

Laastukatus OÜ

Ma pean muidugi alustama sellest, et me hetkel veel oleme realistid ja ei plaani majale ise uut katust peale panna, aga tea hullu…. Pärast Joosepi ja Elo õppevideo (treiler on siin) vaatamist tundub kõik võimalik! Käisime hiljuti EVMis ühel vana maja teabepäeval ja pärast kuuldud etteastet, kus ühe sarnase rehemaja omanik teatas, et alguses võttis ikka ka meistrid katust tegema, aga pärast 20m² laastu panemist saatis nad koju ja pani ülejäänud 450m² ise…. Oleks seda aega!!!

Ühesõnaga, varsti kuulutan välja registreerumise kevadistele talgutele, et enne katuse tegemist maja tühjaks saada ning kes teab, võib-olla tuleks ka ise vana katus maha võtta. Praegu ootavad sõelale jäänud meistrimehed lume sulamist, et saaks kohapeal asjaoludega tutvuda ning siis kopsima!

3 comments
  1. Kätlin & Gustav said:

    Tere, sooviks väga teie telefoni numbrit saada seoses rehielamu ehitusega.

    • Tere, Ma saadan oma kontakti teile meilile!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: