Laadad

Üks lahutamatu osa suvest on võimalus kolada mööda erinevaid Eestimaal toimuvaid laatu ja vanakraamipoode. No ei jõua enam ära oodata, millal saaks jälle liikuma…

Põhiline on Seidla mõisa õuel korraldatav kila-kola laat, mis 2010 toimub 3. juulil, nii et see on juba kalendris. Sealt on võimalik leida absoluutselt kõike võimalikku ja võimatut, endale olen sealt soetanud esemeid prossidest toolideni.

Iga aasta alustab ja lõpetab hooaja aga Kurtna laat, mis tänavu toimub kevadel 2. mail ja sügisel 3. oktoobril. Alguses peamiselt tehnikahuvilistele mõelduna on asi kasvanud kitsast valdkonnast ammu välja, nii et kõrvuti Mosse juppidega leiab ka Langebrauni portselani.

Eelmisel aastal sattusime esimest korda Saksi mõisa laadale. Ma pole küll päris kindel, aga netist otsides jäi mulje, et see toimub igal aastal 20. augustil. Peab üle kontrollima!

Laatu on muidugi veel, nii Türi lillelaat kui Luigelaat kui mitmed väikesed “külapäevad”. Lisaks sellele, mida sealt osta võib, on alati tegemist ka omamoodi antropoloogiliste avastusretkedega…

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: