Hakkab looma…

Pärast esmast koristamist ja enda järgi asjade sisse sedamist nägi meie elamine välja selline. Enam-vähem nii püsis ta ka 2009 suvel, selle vahega, et siis magasime tegelikult ise rehemaja teise otsa Nõuka-ajal ehitatud sauna eesruumis, sest seda oli lihtsam soojaks saada.

Kambrist sai välja viidud üks kušett, üks diivan, alles jätsime funk-diivani ning laua, riidekapi. Ise magasime välivoodites, Jaagup (siis 6-kuune) seal kõrval puust voodis. Kuna kambri muldpõrandale oli Nõuka-ajal valatud betoonikiht, siis oli tuba jahe ja veidi ka niiske. Kaminatulega sai seda parandatud…

Kuna tegemist on vanemat tüüpi rehemajaga, siis on rehetuba olnud siin kasutusel nii rehepeksuks, köögiks kui elamiseks. Ega sinna suurt peale pika laua, ahju ja nõudekapi mahugi, ühe kirstu vinnasime laka pealt ka alla ja paigutasime seina äärde. 2009 lisandus ka selline mugavus, nagu külmkapp.

Korstna ausõna-peal püsimine ei julgustanud just eriti reheahju tuld tegema, kuid teisel suvel enne pottsepa tulekut selle ikkagi ette võtsime. Töötas. Aga süüa tegime ikkagi väikesel elektripriimusel.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s